Призерами чемпіонату світу з гирьового спорту стали двоє жителів Львівщини

«Ва-банк у Харкові»: презентація 100-ї книги Андрія Кокотюхи

Відомий письменник-белетрист Андрій Кокотюха презентував ювілейну книгу «Ва-банк у...

Звичайно, кожен мріє обставити свою квартиру вишуканими меблями, здатними...

Як вибрати ідеальну дорожню шкіряну сумку для жінок

Вибір відповідної дорожньої сумки - це не просто питання...

Share

У Сербії в місті Новий Сад пройшов чемпіонат світу з гирьового спорту. Троє жителів Львівщини: Роман Мних, Михайло Домінюк та Микола Драган стали призерами в естафеті довгим циклом. Далі розповість “Я львів’янин”.

Першість взяли мешканці Латвії та Росії.

Право брати участь у чемпіонаті на світовому рівні вони вибороли у Хмельницькому на чемпіонату України з гирьового спорту. У Хмельницькому Роман Мних зайняв І місце в категорії дорослих у поштовху довгим циклом, а у командній роботі у цій вправі він виграв із результатом 36 підйомів за 3 хвилини.

Микола Драган брав участь тільки у класичній естафеті в категорії юніорів. Серед усіх учасників він показав найкращі результати.

На чемпіонату світу у Сербії Роман Мних із результатом 39 підйомів за хвилину здобув бронзову нагороду. Також Роман виконав норматив рівня майстра спорту міжнародного класу.

А Микола Драган у складі міжнародної юніорської збірної посів друге місце і забрав срібну нагороду, виконавши вправу в командній естафеті з класичного поштовху. Він підняв дві гирі 51 раз. До виконання нормативу майстра спорту міжнародного класу йому не вистачило тільки 2 підйомів.

7

Михайло Домінюк

Михайло Домінюк, неодноразовий переможець у цьому виді спорту, каже, що за останній 5 років так не хвилювався, як на змаганнях у Сербії, адже конкуренція була дуже велика. Михайло працював у командній естафеті і каже, що в такій категорії часу думати не було взагалі. Там мусиш працювати, зовсім себе не жаліючи і віддаватися на всі сто. Наводить слова Майка Тайсона: Якщо ти здасися, тобі легше не стане”.

Результати до кінця були невідомі, адже конкуренти весь час наступали на п’яти. Спортсмени не могли нічого передбачити. Однак українцям таки вдалося потрапити на п’єдестал і замкнути чільну трійку.

Михайло Домінюк зізнався, що старався, як ніколи, адже хотів присвятити своє призове місце пам’яті своєму хресному батькові, який помер дав місяці тому. Каже, було дуже важко тренуватись і готуватись до змагань, і взагалі жити. Хресний допомагав йому, завжди радів за нього і був великою підтримкою.

Після повернення зі світового чемпіонату спортсмени дякують тим, без кого не було б їхніх перемог: тренерам – за те, що вкладати час, сили і свою душу, і жінкам – які відпускають їх, підтримують і переживають більше за самих хлопців.

Нагадаємо, що Михайло Домінюк вже не вперше здобуває призові місця на міжнародних змаганнях. Осінню 2011 року, ще будучи курсантом Львівського державного університету внутрішній справ, він отримав золото на ХІХ чемпіонаті світу з гирьового спорту в Афінах (Греція). Також першість взяв і 2013 року в Тюмені (Російька Федерація). А ще спортсмен здобув першість  і 2017 року в Даугавплісі (Латвія).